Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

Tesisatta su kaçağını anlamak için ilk yapmanız gereken tüm muslukları kapatıp su sayacının dönüp dönmediğini kontrol etmek olacaktır.

Diğer bir su kaçağını anlamanın yöntemi ise alt komşu duvar yüzeylerini incelemek olacaktır çünkü duvar yüzeyleri eğer nemli ise su kaçağı sorunu ile karşı karşıyasınız demektir.

Stetoskop ( akustik Dinleme ) genellikle doktorların kullandığı sesleri daha iyi şekilde algılamaya yarayan bir hassas ses dinleme aygıtıdır. Bu Cihaz yardımı ile evde kendiniz su kaçağı tespiti için ön analiz yapabilirsiniz. Öncelikle bazı noktalara dikkat etmeniz gerekebilir. Bu noktalara dikkat ettiğinizde su kaçağını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken ilk önemli konu kaçağın noktasal olarak tespitidir. Bu aygıt ile noktasal olarak su kaçağı tespiti yapmanız mümkün olabilir. Fakat cihazı sağlıklı kullanmanız ve sonuçları iyi yorumlamanız gerekir. Diğer önemli konu ise bazı durumlarda yanlış bilgilere ulaşabilirsiniz. Tam anlamıyla doğru noktasal tespit noktasını bulamayabilirsiniz. Bu da ek maliyetlere sebep olabilir. Siz de bu iki konuya dikkat ederek kendiniz de su kaçağı tespiti evde yapabilirsiniz.
Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır ?
Su kaçağı tespiti ve tamiri özel cihazlarla birlikte noktasal olarak olarak bulunur ve gerek görülürse bulunan su kaçağkları tamir edilir. Su kaçağı tespiti üstün teknolojili cihazlarımızla yaptığımız noktasal olarak belirleme şekline denir.Bulunan su kaçağı bölgelerine yapılan her türlü minik kırım işlemleri ve tespit işlemlerine su kaçağı tamiri denir. Su kaçağı tespiti ve tamiri ekiplerimiz tarafında uygun maliyetlerde yapılmaktadır.

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası