Kamera ile Su Sızıntı Bulma

Kamera ile Su Sızıntı Bulma :

Kamera ile su sızıntı tespiti için termal kamera ile su kaçağı tespiti veya termal kamera sıcak su tesisat kaçağı için pratik bir yöntemdir. Kameralı cihazla atık su pimaş iç görüntüleme, kameralı sistemle su kaçağı tespiti de kırmadan su kaçağı tespiti için ayrı bir yöntemdir.

Kamera ile su sızıntı tespiti servisi :
Kamera ile su sızıntı tespiti yapma imkanı sunan teknolojinin sunduğu ,kameralı pimaş içi görüntüleme olanaklardan sadece birisidir. Siz de bu sorundan şikâyetçiyseniz, cihazlarla yapılan tespitlerden faydalanmanız gerekir. Hayatımızın her alanında teknoloji sayesinde büyük kolaylıklar kullanılmaktadır. Tesisat sektöründe de bunları kullanmanız durumunda, yaşamınızın kolaylaştığını ve tesisat sorunları yüzünden sıkıntı çekmediğinizi göreceksiniz.

Tesisatlar her zaman hizmet etmeye hazır olmalıdır. Sorun yaşandığı zaman mutlaka kısa sürede onarımı yapılmalıdır. Kameralı görüntüleme cihazları, akustik dinleme cihazları, dedektörler sayesinde yaşamınızın ne kadar kolaylaştığını, tesisatınızın düzeninin bozulmadan hizmet ettiğine şahit olabilirsiniz. Su kaçaklarından korkmadan tesisatta oluşan su kaçaklarını, su sızıntılarını profesyonel cihazlarla tespit yaptırarak profesyonel tesisat yardımı alabilirsiniz.

Kamera ile su sızıntı tespiti :

Tesisatınızda olan su sızıntıları kendini kısa sürede belli edecektir. Suyun her yere yayılım göstereceğini hepimiz biliriz. Zemin ne olursa olsun suyun girmeyeceği yer yoktur. Suyu emen bir zeminde bile ıslaklık zamanla rutubete dönüşür. Suyu emmeyen zeminlerde ise, dışarıya akan suyu hemen fark edebiliriz. Bu sızıntıların, kırmadan akustik cihazlarla kameralarla acilen yaptırılması gerekir. Bunun nasıl tespit edileceğini, hangi işlemlerin yapılacağını eminiz merak ediyorsunuz. Teknoloji her alanda olduğu gibi bu konuda da insanlığa hizmet etmiştir. Halen gelişen yeni teknolojiler bu hizmetleri bile geliştirmektedir. Tam da bu nokta boru içi görüntüleme kamerası ile pimaş boru içi görüntülenip sorunun yeri tespit edilebilir.

Meydana gelen su sızıntıları tesisatta olan çatlaklardan ya da kırık borulardan, tıkanıklıklardan oluşabilir. Bunun en kolay şekilde tespit edilmesi için, kamera ile sızıntı tespiti yapılmalıdır. Borular, kamera ile görüntülenerek su sızıntısının olduğu bölge noktasal olarak belirlenir. Bu sonuçta onarımın bile noktasal olarak yapılmasına imkân veren bir uygulamadır. Bunun dışındaki klasik tespit yöntemlerine rağbet etmemeniz gerekir. Bu yöntem kırılarak yapıldığı için evinizin zarar görmesini engelleyemezsiniz. Oysa kamera ile su sızıntı tespiti yapılmış olsa ,bu olumsuz tablo ile karşılaşmazsınız.

Zaten bu yönteme başvuran firmalar bunu ellerinde cihazlarının olmamasından başvururlar. Yoksa onlar için bile zahmetli bir uygulamadır. Bu nedenle bu sorularınızda destek alabileceğiniz tesisat firmasını belirlemeniz gerekir. Bu konudaki deneyimleri araştırıp, kullandıkları yöntemleri sorgulayıp sizin başınıza su sızıntısı geldiğinde ne yapacağınızı daha iyi bilirsiniz.

Cihazla su kaçak bulma :
Kamera ile su sızıntı tespiti gerekmeyen yerlerde ,akustik dinleme cihazı olan su kaçak bulma cihazı ile ,su kaçağının olduğu yer tam tespit edilebilir. Tesisatta kaçak su tespiti yapılacağında cihazlar kullanılırsa, evinizde kırmaya gerek kalmadan sadece tesisatınızın sorunu giderilebilir. Aksi halde evde tadilatlar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Fayanslarınızı yeniden döşetebilir, duvarlarınızı sıva yaptırarak boya ve badana gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Küçücük su kaçağının başınıza bu kadar büyük iş açacağını hiç düşünmemiştiniz. Ancak güncel ve modern yöntemler sizi bu zor işlemlerden kurtarabilir. Kameralı cihazlarla tesisat görüntülenebilir, akustik dinleme cihazlarıyla suyun nereden kaçak yaptığı belirlenebilir. Kaçak su tespiti ancak bu yollarla yapılırsa, kırma işlemi yapılmadan bu sorundan kurtulabilirsiniz. Tesisatta oluşan su kaçağını, su sızıntısını kameramız ile görüntüleyip tespit ediyoruz.

Size Yardımcı Olabiliriz..
7/24 Su Tesisat Ustası